İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Ladik’te düzenlediği mitingde Ladik Gölü’nü temizleyerek İsrail Sazanından kurtaracağını ve köylere tip projeler yaparak vatandaşlara proje parası ödetmeyeceğini söyledi

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Ladik’te miting düzenledi. Mitingde Ladiklilere seslenen Hayati Tekin, köylerde yerleşik planın olmaması durumunda hiç ev yapılamayacağını belirterek, “Bunlar benim elimde. Ben size tip projeler hazırlıyorum. Bu evleri yapmak için çokca para harcamak yerine cüzi bir miktar ödeyeceksiniz. Köylerde insanlarımız ‘yollarımız, sularımız yok!’ diye bağırıyor. Hangi çağdayız ki bunları sorun olarak konuşuyoruz. Ben başkan olduğumda 5 yıl sonra Ladik’in en ücra köşesinde yol, su sorunu olursa karşınıza çıkmayacağım” dedi.

MESİRE ALANI YAPACAĞIZ

Tekin konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ladik Gölü’nü ben TBMM’den de dile getirmiştim. Bakan’a ‘ İsrail sazanından ve Devlet Su İşleri’nden çektiğini kimseden çekmiyor Ladik Gölü’ dedim. Ladik Gölü’nü İsrail sazanından kurtarmak için kışın boşaltacağız. Suyu temizleyip turnaları yeniden göle salacağız . Çevresini de temizleyip düzenleyerek burayı mesire alanı haline getireceğiz” diye konuştu.